Stolní kalendář na rok 2024

Jak vypadat a cítit se skvěle celý rok
Cena
169 Kč 89 Kč

11 inspirativních tipů jak se nezbláznit v roce 2021

Jak se v roce 2021 nezbláznit

„Dášo, jak to děláš, že si držíš dobrou náladu?“ je otázka, kterou dostávám hodně často. Část je dána mojí osobností – vždy se snažím dívat na to pozitivní. Ten klíč ale vnímám v něčem jiném. A hned vám povím v čem. 

Jenom doplním, že se nerada chlubím. Tyto tipy proto neberte jako chlubení. Berte to spíš jako inspiraci, domluveno?

Klíč k dobré náladě vnímám v hodnotných každodenních rituálech.

Jsem přesvědčená, že za úsměv (a s ním spojenou náladu, energii a radost) mohou především tyto osobní rituály. Zajímají vás? Tady jsou.

7 mých tipů pro radost a dobrou náladu

1. Raduji se z krásy
Hledám a všímám si krásy kolem sebe. Snažím se vnímat krásu uvnitř i venku. Krása nás totiž vnitřně naplňuje radostí, když si ji opravdu uvědomujeme a zastavíme se nad ní.

2. Píšu si, za co jsem vděčná
Vděčnosti se věnuji každý den. Když jsem hodně vděčná, napíšu poznámku na malý lístek a vhodím ho do své Sklenice vděčnosti. Na začátku roku jsem si svoje poznámky četla. Bylo to skvělé ohlédnutí.

3. Zajímám se o druhé
Snažím se vytrvale budovat vztahy se svými nejbližšími. Pravidelně. A to i s těmi, se kterými mám už možná tak trochu ponorkovou nemoc…

4. Myslím i na sebe
Protože pokud nemyslím na sebe a nemám dostatečně „nabité baterky“, nemohu se naplno zajímat o druhé. Zanedbávání sebe sama vede k méněcennosti a frustraci. Pěstujte proto krásu pro sebe. Dovolte si více spánku, odpočinku a času ponořit se do sebe do hloubky.

5. Udělám někomu radost
Hledám pravidelně cesty, jak někomu udělat radost. Když totiž radost dáváte, zároveň se k vám vrací a vy ji dostáváte. A to vás naplňuje (Proč myslíte, že vám píšu třeba tyto tipy?). Znáte Tajný dar? Pokud ne, zkuste to – pošlete někomu dárek, ale slibte sami sobě, že nikdy neprozradíte, že byl od vás.

6. Přijímám sama sebe
Snažím se nesrovnávat s druhými, my ženy k tomu občas inklinujeme všechny. Výsledkem srovnávání je buď povyšování (když jsem lepší), anebo depka (když jsem horší). A právě soustředění se více na sebe, uvědomění si, jaký jsme nádherný, neopakovatelný originál, vede k posilování vlastní hodnoty a k osobnímu růstu.

7. Předávám svoje poslání
Lidi podporuji, co mi síly stačí. Může to být povzbuzení, pochvala, ocenění nebo jen vlídné slovo. Předávám naplno světu (= lidem) svoje znalosti, dovednosti a dary.

Tyto tipy jsem se svojí komunitou sdílela e-mailem. Součástí e-mailu byla i výzva, aby mi i ostatní napsali své tipy na rituály a zvyky, které už dělají nebo začínají dělat. Přišly mi desítky tipů od různých lidí.

Rozhodla jsem se je zpracovat do ucelené podoby do jednotlivých oblastí podle četnosti. Shrnuji ty nejdůležitější poznatky. Schválně je ponechám v tzv. Ich-formě, tedy v první osobě.

4 inspirace z Autentické komunity

1. Věnuji se svému rozvoji
Spoléhám se víc na sebe. Také se víc rozhoduji za sebe. Vím, že ke správným rozhodnutím je důležitý rozvoj, a proto se mu pravidelně věnuji – například čtu rozvojovou literaturu, poslouchám vzdělávací podcasty, sleduji webináře a uvádím nové poznatky do praxe.

2. Mám svoje rituály
Díky prvnímu bodu se rozhoduji tvořit nové rituály, které mi pomáhají v rozvoji. Vím, že pravidelnost rituálů je důležitá. Když sním svůj zítřejší oběd už dnes, nesplní svůj účel. Stejně tak si plánuji své rituály pro zdraví, krásu, rozvoj, zklidňující meditaci atd. pravidelně. A zbavuji se neprospěšných rituálů.

3. Pravidelně se hýbu
Uvědomuji si, že známé přísloví „ve zdravém těle zdravý duch“ platí po roce 2020, kdy jsme byli hodně zavření doma, ještě o to víc. Proto se soustředím na sportovní aktivity, jako jsou chůze na čerstvém vzduchu, běh v přírodě, tanec, jóga, posilování i další sportovní aktivity.

4. Víc o sebe pečuji
Pečuji o sebe a o svoji krásu a vitalitu. Nepečuji o sebe kvůli ostatním lidem – dělám to především kvůli sobě a svým blízkým. Jsem pro ně inspirací a vzorem. Hledáním krásy uvnitř i venku v sobě navíc probouzím radost. Díky radosti mám více energie, kterou mohu vyzařovat kolem sebe.

Ještě jednou děkuji všem, kteří se mi ozvali a pomohli mi vytvořit tento blogový článek.

Všechny vaše povzbuzení jsou nejen inspirací, ale zároveň velmi vzácným darem pro ty, které stres a strach z negativních zpráv možná dovedly tam, kam nechtěli.

Co vám doporučuji trénovat a kultivovat? Mějte radost i z maličkostí, buďte vděční, upínejte své oči ke kráse a nepřestávejte důvěřovat.

Ale co teď…?

To není vše. Z odpovědí jsem zjistila ještě jednu zásadní skutečnost.

Někomu to takto stačí, někomu ne. Máte na srdci ještě něco, co byste chtěli konzultovat?

Autentická image, které se už přes 20 let věnuji, se týká sebevědomí, vzhledu, líčení, barev, komunikace i dalších oblastí.

Ozvěte se mi přes kontaktní formulář

Komentáře