Stolní kalendář na rok 2024

Jak vypadat a cítit se skvěle celý rok
Cena
169 Kč 89 Kč

Problémem nejste vy, ale váš sebeobraz

Máme ho všichni. A také ho řešíme všichni. Je dobré si uvědomit, že sebeobraz ovlivňuje a utváří celý náš život. Co všechno “sebeobraz” vlastně znamená? Dám vám hned několik pádných důvodů, proč se sebeobrazem zabývat.

Sebeobraz (anglicky self-image) je tím, jak vidíme a vnímáme sami sebe. To je definice. Pojďme ale ještě dál: 

💡 Jsou to naše myšlenky o vlastním vzhledu, našich schopnostech, o tom, jak přemýšlíme o celé své osobnosti.

💡 Jak si svoji osobnost uvědomujeme, jak ji hodnotíme, jaké příběhy o ní vyprávíme.

💡 Je to náš vnitřní portrét, který jsme si podvědomě namalovali o sobě – kdo jsme a kým můžeme být. 

Sebeobraz je vším – začíná a i končí v naší mysli

Věci, které děláme, emoce, které cítíme, často i nemoci, kterými trpíme – vše má původ v našich myšlenkách.

Ano, ať jde o cokoli, myšlenky nás ovládají. Jsou naší brzdou pro to, kým bychom mohli být. Jsou také živnou půdou pro pochybnosti a pro mylná přesvědčení o sobě.

Proto je dobré cvičit a rozvíjet své myšlenky, ale také je usměrňovat, tlumit nebo jim čelit a odmítat je.

Každý člověk může kontrolovat směr svých myšlenek. To, jak se vidíte a jak o sobě přemýšlíte může být buď obrazem pocitu nedostatečnosti, strachu a nejistoty.

Úplně stejně však může být cestou k sebepřijetí, k posílení vlastní hodnoty a lepšímu životu. 

Může se zdát těžké ovlivnit svůj sebeobraz. Ale existují cesty, jak to vyřešit.  

Představte si, že byste se jednoho dne probudili a mohli jste se rozhodnout změnit svůj vlastní obraz. Posunout se z nutkavého pocitu, že jste nedostateční, že jste obyčejní anebo nezajímaví. A změnit to na osvěžující pocit, že jste unikátní, vzácní a mimořádní.

Rozhodněte se změnit pohled na sebe ve 3 krocích

Rozbijte omezující přesvědčení, která si opakujete a drží vás zaseknuté na místě. 

Tím, že se zaměříte na tyto 3 důležité prvky, protože vše, s čím se v životě setkáváme, zahrnuje jednu nebo více z těchto oblastí: 

⭐️ MYSL – Jak o sobě a druhých přemýšlíte. Jak vidíte sami sebe a svět. Každá myšlenka, kterou si myslíte, utváří váš sebeobraz. 

Můžete se rozhodnout, KDO jsteMůžete se rozhodnout, CO si myslíte o sobě a o světě. Můžete se rozhodnout, ČEMU věříte.

Chcete být člověkem, který se na sebe každý den dívá s hrdostí a pochopením?

⭐️ STYL – Co si oblékáte. Jak se pohybujete. Jak voníte. Jak komunikujete a KDO jste pro okolí.

Styl je odrazem vašeho sebeobrazu. Styl je vaše sebevyjádření. Styl je způsob, jakým sdělujete světu, kdo jste.

Chcete být osobností, která dokáže vejít do místnosti a zanechá příjemný dojem?

Chcete mít styl a šatník, který vás vždy inspiruje ukázat to nejlepší ze sebe? Oblečení, ve kterém se vždy cítíte úžasně?

⭐️ PROSTŘEDÍ – Váš domov. Lidi, s kterými trávíte svůj čas. Co čtete a sledujete. Hudba, kterou posloucháte. Místa, která navštěvujete. Jaké potraviny si vybíráte.

Vaše okolí utváří a dál utvrzuje váš sebeobraz.

Vše, čím se obklopíte, je vaší volbou a nějakým způsobem vás ovlivňuje a formuje. Kvalita toho, co konzumujete, vytváří kvalitu vašeho života. 


PAMATUJTE: Malé každodenní volby potvrzují, KÝM si vy myslíte, že jste a za koho se považujete.


Vše je nádherně provázané a jednotlivé prvky se propojují a podporují se vzájemně. Je dobré se zaměřit na jeden prvek a pak na další…

👉 Když převezmeme kontrolu nad svou myslí, místo toho, abychom se jí nechali ovládat, je pro nás o mnoho snazší dát se do pohybu. Jít za tím, co chceme, se pro nás najednou stane přirozeností.

👉 Jak měníme svůj styl a své okolí, začíná se měnit i způsob, jakým se ukazujeme ostatním lidem a jak se pohybujeme ve světě.

Proměnit svůj vlastní sebeobraz je klíčem k radosti

Jak sami sebe vidíte, určuje nejen váš pocit, ale i to, jak vás vidí ostatní lidi, jakým příležitostem řeknete ano, jaké příležitosti přitáhnete. 

Nebuďte sami sobě překážkou v cestě ke štěstí a úspěchu

Zeptám se vás znovu:

Jaký by byl váš život, kdybyste skutečně sebe viděli jako výjimečného člověka?

Stojím si za tím, že o mnoho lepší, plnohodnotný a naplněný.

Za léta praxe jsem byla svědkem toho, jak ženy (a nejen ženy) postupně přecházely od pocitu nedostatečnosti k odvážnému rozhodnutí být jedinečnými a výjimečnými.

Proto vím, že MOŽNOSTI jsou nekonečné.

Po celé dny, po celá léta byste si mohli přát jiný život. Nestačí však jen si přát a snít o tom, jaké by to bylo, kdyby… Nestačí myslet na svůj lepší život, musíte si ho vytvořit.

Další krok je… zcela na vás.

DEN, kdy se rozhodnete vidět sebe jako VÝJIMEČNÉHO, bude tím DNEM, kdy začnete skutečně měnit svůj život.

Svůj lepší život si začnete VYTVÁŘET sami, když posunete, povznesete a vylepšíte svou cestu ke svému výjimečnému JÁ. V proměně sebeobrazu je obrovská síla.

Jedním krokem za druhým ukážete sami sobě, že jste tou osobou, na kterou jste čekali, že nepochybujete o své hodnotě a zasloužíte si žít svůj neobyčejný život.

U nových myšlenek, které promění váš sebeobraz, to začíná

Pokud chcete opravdu objevit své mimořádné já, nejlepší a pravdivou verzi sebe sama, jste připraveni…

❗️Připojte se k mnoha lidem, kteří se na tuto cestu již zdárně vydali. Pokud máte zájem, pomohu vám pomocí osobního koučinku

Mám pro vás možnosti konzultací, koučování, mastermindingu…, kde vám ukážu, jak TRANSFORMOVAT svůj SEBEOBRAZ a posunout se dál od pocitu nedostatečný, nezajímavý, obyčejný…, na pocit jsem jedinečný a mimořádný.

👍 POVEDU VÁS krok za krokem, s podporou a pochopením, protože vím, že tato změna vyžaduje i trochu nepohodlí a přiznání si nepříjemných věcí o sobě.

👍 UKÁŽU VÁM, jak si vybudovat nové návyky a způsoby, jakými se představujete světu, díky nimž se budete cítit silnější, energičtější a magnetičtější k lidem a příležitostem, které chcete do svého života přitáhnout.

Tento článek vznikl na základě příspěvků do skupiny Jak nosit svoji osobnost. Pokud se vám líbí, přidejte se do skupiny, abyste měli tyto trefné tipy pravidelně po ruce. Jistě se vám budou hodit a zlepšovat váš den. Chci vědět víc o skupině

Komentáře